marlic
04 دی 1401 - 15:07

آموزش بیش از ۶ هزار دانش آموز گلستانی در طرح دادرس هلال احمر

گرگان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اجرای یازدهمین دوره آموزش های طرح دادرس در 217 مدرسه استان با مشارکت بیش از 6 هزار دانش آموز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم غریب آبادی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: یازدهمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با مشارکت آموزش و پرورش در ۲۱۷ مدرسه استان در حال اجرا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه طرح ملی دادرس از اول آبان ماه آغاز شده و تا پایان دی ماه ادامه دارد، افزود: در سطح استان ۲۱۷ مدرسه تحت پوشش این طرح هستند و بیش از ۶ هزار و ۵۱۰ دانش آموز دختر و پسر عضو کانون‌های دانش آموزی از آموزش‌های طرح دادرس بهره مند می‌شوند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح، بالا بردن سطح آمادگی دانش آموزان در برابر حوادث و ارتقاء مهارت‌های دیگر امدادی، خود امدادی، ترویج فرهنگ نوع دوستی، کمک به دیگران و نهادینه کردن این فرهنگ بین دانش آموزان است.

غریب آبادی، استفاده از ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای ترویج و فرهنگ سازی خود امدادی و سازماندهی تیم‌های بحران را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: همانطور که دانش آموزان در حال کسب آموزش‌های امدادی هستند در کنار آن‌ها مربیان، معلمان و مدیران مدارس هم لازم است این آموزش‌ها را بگذرانند زیرا که ایران جزو کشورهای بحران خیز جهان است و آمادگی عمومی مهم و ضروری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932772