marlic
19 بهمن 1401 - 13:25

۵۶ واحد اقتصادی راکد صندوق بازنشستگی کشور تا نیمه نخست سال آینده احیا می شوند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بررسی وضعیت 56 واحد اقتصادی تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار قرار گرفته که تا نیمه نخست سال آینده با فعال شدن آنها برای حدود 2500 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، نعمت‌الله ترکی پیش از ظهر امروز در جریان راه اندازی و بهره برداری از خط ۷ پولیش شرکت آپاداناسرام مستقر در شهرستان بویین زهرا، در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبه حدود 100 هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی کشوری از دولت، تعداد واحدهای اقتصادی تحت پوشش این صندوق را 195 واحد ذکر و اظهار کرد: از این تعداد، 56 واحد غیرفعال و نیمه فعال است که بررسی آنها را در دستور کار قرار داده‌ایم و با رفع مشکلات آنها و فعال شدن آنها تا سال آینده، برای حدود 2500 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و 600 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند افزود: بخش اقتصادی صندوق وظیفه‌اش تامین منابع برای پرداخت مستمری‌ بازنشستگان است و بر این اساس حمایت و پشتیبانی صندوق بازنشستگی کشوری از واحدهای اقتصادی زیر مجموعه در دستور کار قرار دارد و از مساعدت برای حل مشکلات آنها دریغ نمی‌کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به راه‌اندازی خط خط ۷ پولیش شرکت آپاداناسرام توضیح داد: با توجه به حدود 30 هکتار فضای مسقف این شرکت از مساحت 130 هکتار آن و یکپارچه و استاندارد بودن همه مقوله‌ها و تجهیزات و امکانات آن، باید گفت 80 درصد مشکلات شرکت به حوزه مدیریتی بازمی‌گردد که در این خصوص راهکارهای لازم اندیشیده شده است.

ترکی ظرفیت تولید این شرکت را 6 میلیون تن در سال ذکر کرد و افزود: قول داده شده در 6 ماهه نخست سال آینده ظرفیت تولید شرکت دو برابر و به 12 میلیون تن در سال برسد که با تحقق این مهم، میزان اشتغالزایی به حدود 400 نفر به طور مستقیم می‎رسد و تا پایان امسال خطوط شرکت تا حداقل 80 درصد فعال می‌شود.

وی با اشاره به استقرار اعضای هیات مدیره از هفته آینده به صورت مستقیم و همیشگی در کارخانه ادامه داد: به طول کلی، مدیریت کارخانه از راه دور ممنوع شده و تمام دفاتر کارخانه در هر بخش در تهران به جز فروش دیگر فعالیت نخواهند کرد.

این مسئول اضافه کرد: این کارخانه در استان قزوین می‌تواند ظرفیت بسیار بالایی ایجاد کند و برای بخش صادرات آن هم هماهنگی های لازم انجام شده که البته با مشکلاتی مواجه است اما از سوی شرکت گسترش تجارت زیر نظر صندوق بازنشستگی کشوری، در راستای صادرات محصولات این کارخانه اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور خاطرنشان کرد: در خصوص مشکلات لجستیکی، حمل و نقل و انبار واحدهای صندوق بازنشستگی هم، صندوق آمادگی لازم را برای مساعدت دارد و با توجه به وجود زیرساخت، منابع و امکانات برای رونق کارخانه مذکور در قزوین، تدبیر لازم برای فعال شدن کامل این کارخانه اندیشیده خواهد شد.

ترکی اذعان کرد: یک پرونده قضایی با شرکت خارجی در این کارخانه وجود دارد که تصمیم‌گیری در این زمینه انجام می‌شود و یک مورد حقوقی هم با بانک عامل وجود دارد که هفته آینده طی جلسه‌ای موضوع بررسی و پیگیری خواهد شد.

استفاده از توان مهندسان داخلی جهت راه اندازی خط شماره ۷ پولیش گرانیت

در ادامه مهرزاد پورکریم مدیرعامل شرکت آپاداناسرام در سخنانی اظهار کرد: در راستای افزایش بهره وری و با توجه به نیاز شرکت و همچنین ذائقه بازار، نسبت به تولید کاشی سایز بزرگ و محصول لعاب پولیشی، راه اندازی خط شماره ۷ پولیش گرانیت که از سال ۱۳۹۴ به طور کامل متوقف شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه خط مذکور فقط محصولات سایز کوچک و نهایتا سایز ۶٠*۶٠ را تولید می کرد، در ادامه همزمان با راه اندازی خط، واحت فنی و مهندسین مجموعه تصمیم به بزرگ کردن سایز این خط جهت رکتیفای کردن و پولیش کاشی های سایز ۱٠٠*۳۳، ۱٠٠*۴٠، ۱٠٠*۵٠، ۱۲٠*۶٠ جهت اسکوار نمودن محصولات را نیز به مرحله اجرا رساندند.

پورکریم تصریح کرد: به دلیل هزینه های بالای راه اندازی این خط توسط شرکت خارجی Ancora و Techno Ferrari، علاوه بر هزینه و زمانبر بودن انجام پروژه، تصمیم بر آن شد با استفاده از توان متخصصان فنی داخل کشور این پروژه به بهره برداری برسد که با صرفه جویی قابل ملاحظه ای نیز همراه شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027551